Royal Kraków Golf & Coutry Club
Royal Kraków Golf & Country Club
 
III Otwarte Mistrzostwa RKGCC Matchplay
sobota, 05 marzec 2005
W ubiegłą niedzielę w Carlsbad w Kalifornii zakończył się turniej golfowy WGC Accenture World Matchplay Championship. Wśród 64 biorących udział najlepszych zawodowych golfistów na świecie zawiedli faworyci, w tym aktualny nr 1 światowego rankingu Vijay Singh z Fidżi, broniący tytułu Tiger Woods i najgorętszy zawodnik w tym sezonie - Phil Mickelson. Wygrał zaś pochodzący z USA David Toms, który pokonał w finale swojego rodaka Chrisa DiMarco. Dotąd Toms najbardziej był znany ze swojego zwycięstwa w wielkoszlemowym turnieju PGA Championship w 2001 roku.
W tym roku w Royal Kraków Golf & Country Club z Ochmanowa koło Wieliczki po raz trzeci zostaną zorganizowane klubowe mistrzostwa formacie matchplay. Tytułu będzie bronił Władysław Kubiak, który na co dzień jest profesorem w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Zaplanowane zostały cztery rundy Otwartych Mistrzostw RKGCC Matchplay. Końcowy termin rozegrania meczy pierwszej z nich ustalono na 12 czerwca. Już teraz jednak przyjmujemy zgłoszenia, bowiem do rozgrywek może przystąpić maksimum 16 graczy. W przypadku gdy chętnych będzie więcej rozważymy zorganizowanie rundy przedwstępnej albo przydzielimy wolne losy, w przeciwnym razie o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się ćwierćfinał, zaś we wrześniu i październiku rundy półfinałowa i sam finał. Zapraszamy zawodników-amatorów do zgłaszania udziału w tych rozgrywkach. Można to zrobić kontaktując się telefonicznie lub e-mailem z recepcją klubu, albo poprzez formularz na stronie portalu www.golf.pl.

 
< Poprzedni   Następny >