Royal Kraków Golf & Coutry Club
Royal Kraków Golf & Country Club
 
Marzanna utopiona, Turniej Marzanny za nami
czwartek, 17 kwiecień 2014

Główny cykl turniejowy RKGCC rozpoczęty. Cztery Pory roku ruszyły w sobotę 12 kwietnia. Turniej Marzanny jak co roku zaczyna serię 4 turniejów, które liczą się do klasyfikacji generalnej.

Wprawdzie niczego golfiści poza piłkami na dołku nr 5 nie potopili, ale jak zwykle wszyscy się dobrze bawili. Tegoroczna wiosna nie rozpieszcza i pogoda była pochmurna to jednak na szczęście nie było opadów, których tak gracze nie lubią.

Pojawiło się wielu golfistów zarówno lokalnych jak i z zaprzyjaźnionych klubów. Większość golfistów rozpoczęło sezon już tydzień wcześniej na Memoriale Mirka Kasperka, ale było kilku uczestników, dla których turniej Marzanny był oficjalnym rozpoczęciem sezonu.

W tym roku na golfistów czekała pewna niespodzianka. Na walnym zebraniu stowarzyszenia RKGCC ustalono, że jeden turniej w miesiącu musi odbywać się dla mężczyzn z białych tee. Zdecydowano tak, aby zmotywować golfistów do większego rozwoju i przyzwyczaić do większych odległości, które sprawiają im trudności na turniejach na innych polach w Polsce.

Tym razem gra z białych tee wypadła na Turniej Marzanny, co przy wietrze, który jeszcze bardziej wydłuża pole utrudniło jeszcze bardziej grę. Widoczne to było w wynikach, bo tylko kilku graczy zagrało poniżej 100 uderzeń, co jest rzadko spotykane patrząc na poziom handicapów członków klubu.

Ponieważ od dwóch lat przybyło do klubu wielu nowych graczy, którzy na co dzień nie grają z białych tee, było to trudne i ciekawe doświadczenie. Dla wielu starszych graczy, którzy kilka lat temu grali właśnie w takiej konfiguracji pola, gdzie żółte tee pokrywały się z białymi, nie był to wielki problem. U nich słabsze wyniki wynikały jeszcze z nieogrania na początku sezonu a nie ze zwiększonej trudności pola.

Grając z białych tee można zauważyć, że pole RKGCC jest dużo ładniejsze, a równocześnie bardziej fair i zbliżone trudnością do innych polskich pól. Wiele przeszkód typu bunkry, skarpy i drzewa, które przy graniu z żółtych tee praktycznie nie są w grze to przy graniu z białych tee zaczynają wpływać na grę graczy.

Po zakończonym turnieju wręczono nagrody. Przy tej okazji musimy rozważyć wprowadzenie dodatkowych opłat turniejowych na nagrody. Jak wszyscy zauważyli od końca ubiegłego sezonu i w tym również przeważają szklane statuetki. Wszystkim się one podobają, lecz są droższe od tzw. blaszaków. Jak zauważył kapitan klubu, który dokonuje zakupów, polityka pokrywania nagród z opłat członkowskich nie "zepnie się" w przypadku lepszych szklanych pucharów. W terminie późniejszym Kapitan przedstawi propozycję wyjścia z tej sytuacji.

 

Zapraszamy na kolejny turniej cyklu Cztery Pory Roku czyli na Majówkę Golfową.

Z golfowym pozdrowieniem Grześ

 

 
< Poprzedni   Następny >