Royal Kraków Golf & Coutry Club
Royal Kraków Golf & Country Club
 
"GOLF PO SĄSIEDZKU"
niedziela, 19 kwiecień 2015

Szanowni Państwo,

Sobota 25 kwietnia 2015r

Od godz. 11:00 do 12:30 zapraszamy na

„GOLF PO SĄSIEDZKU”

 

 

Wszystkich sąsiadów zapraszamy na spotkanie z golfem!

W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy: dzieci, młodzi, seniorzy, kobiety i mężczyźni, praktycznie bez względu na stan zdrowia.
To sport dla każdego!!

W przyjacielskiej atmosferze, pod okiem trenerów, całkowicie bezpłatnie, będzie można wziąć udział w zajęciach golfowych:

Od ok. 11: 00 do 11: 45 -pokazowa gra wraz ze szkoleniem teoretycznym

Od ok. 11: 45 do 12: 30 – praktyczna nauka gry w golfa

Dlaczego warto grać w golfa?

bo...inwestujesz w zdrowie

bo...bawisz się z przyjaciółmi

bo...poznajesz nowych ludzi

bo...cały sezon gry w golfa jest tańszy niż tydzień na nartach

bo...kochasz aktywny wypoczynek i rywalizację

bo... jak przyjdziesz to sam się przekonasz, dlaczego!

 

Poniżej garść informacji o grze w golfa:

1.JAK ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z GOLFEM

Golf to sport techniczny, którego lepiej nie uczyć się na własną rękę.

Najlepiej rozpocząć swoją  przygodę z golfem od szkolenia  pod okiem doświadczonego instruktora zwanego w golfie „pro” (skrót od professional).

Szkolenie takie trwa ok 10 godzin i po zakończeniu kursu otrzymuje się uprawnienia golfowe.

Trener, czyli  PRO  oprócz pokazania i nauczenia techniki gry wyjaśnia też reguły i zasady zachowania na polu golfowym.

Zajęcia techniczne prowadzone są na:

Driving Range czyli na tzw. strzelnicy golfowej. Jest to miejsce służące do nauki wybijania piłki na odległość – długiej gry.

Practice Green czyli na terenie przeznaczonym do nauki gry krótkiej. w Tym miejscu będzie puttowanie czyli trafianie piłką do dołka oraz chipowanie, czyli uderzanie piłką na bliższą odległość np. z piasku lub trawy

Dodatkowo trener prowadzi  szkolenie teoretyczne oraz praktyczne z gry na polu golfowym

Na koniec każdy uczestnik szkolenia  zdaje egzamin na Zieloną Kartę.( prawo jazdy golfowe)

Zielona Karta uprawnia do gry na polu golfowy - i od tego momentu rozpoczyna się prawdziwy  golf......, który daje radość przez całe zycie

 

2.DLACZEGO WARTO GRAĆ W GOLFA

Golf to fantastyczny sport idealny dla każdego bez względu na płeć i wiek, jest pasjonujący oraz znakomicie relaksuje i wycisza
Ta dyscyplina sportowa ma tą przewagę nad innymi, że uprawiając ją ma się kontakt z naturą, gra się w takim tempie, jakie samemu się wybierze i  można ją uprawiać sam na sam ze sobą lub z grupą przyjaciół.
Zalety tego sportu i korzyści, tworzą długą listę. Uprawianie golfa nie tylko zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, oddechowego, kostnego i nowotworów. Nie tylko korzystnie wpływa na urodę i poprawia kondycję. Ma również znakomity wpływ na zdrowie psychiczne i relacje rodzinne.
Najnowsze badania pokazują, że to poważny wysiłek dla całego organizmu oraz świetny sposób na zachowanie dobrej sylwetki i kondycji przez długie lata.
 Runda 9 dołkowa na Royal Kraków Golf & Country Club to ok. 4 kilometrowy spacer ( Runda turniejowa-18 dołków to od 8 do 12 kilometrów).
Ta Jedna rundka w golfa oznacza, że będziemy na świeżym powietrzu, przez co najmniej ok. dwóch godzin, poruszając się po polu z prędkością ok. 7km na godzinę. Jest to na dłuższą metę bardziej wydajne zajęcie niż jogging lub nordic walking w przeliczeniu na spalane kalorie.
W wykonywaniu zamachu i uderzenia (zwanym swingiem) udział biorą praktycznie wszystkie części ciała golfisty: od nadgarstków, poprzez łokcie, ramiona, grzbiet, brzuch, nogi, aż po same stopy w sumie zaangażowanych jest 124 mięśni.
W golfa można grać do bardzo późnego wieku – i nie trzeba być bardzo sprawnym fizycznie. W tym sporcie ważna jest koncentracja a co za tym idzie ćwiczy się umysł i ciało.

Zapraszamy do spróbowania sił w sporcie, który  na świecie uprawia ponad 150mln ludzi!

 
< Poprzedni   Następny >